NHL: VIDEO Černák spustil bitku s Xhekajom. Zapojil sa aj Slafkovský

NEW YORK - Hokejisti Tampy Bay vyhrali v noci na nedeľu v zámorskej NHL nad Montrealom 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. V zápase proti sebe nastúpili Slováci Erik Černák a Juraj Slafkovký, ani jeden z nich nebodoval. Do kanadského bodovania sa nezapísal ani ich krajan Tomáš Tatar, ktorého Seattle prehral s Edmontonom 1:2, či Martin Pospíšil. Jeho Calgary vyhralo nad Pittsburghom 4:3.
Hromadná šarvátka v Tampe Bay.
Hromadná šarvátka v Tampe Bay. Zdroj: youtube.com

Rozhodujúci nájazd Tampy premenil Victor Hedman, Slafkovský sa v rozstrele nepresadil. Domácich poslal v 51. minúte do predĺženia Tyler Motte, ktorý skóroval v oslabení. Hostia utrpeli siedmu prehru v predošlých ôsmich stretnutiach. Černák bol na ľade 18:09 minúty, mal dva hity a duel ukončil s dvoma pluskami. Okrem toho obdržal aj sedem trestných minút, päť za bitku s Arberom Xhekajom. Tá prerástla do hromadnej šarvátky, v ktorej bol zapojený aj Slafkovský, vyviazol však bez trestu. Na ľade bol 20:54 minúty, dvakrát vystreli na bránku a mal tri hity. Duel ukončil s dvoma mínuskami.

Pozápasová ďakovačka hráčov Banskej Bystrice.VIDEO Po sekere sa do seba pustili: Robustný Bystričan však naťahovanie rýchlo a jednoducho vyriešil

Na oboch góloch Edmontonu sa podieľal hviezdny Leon Draisaitl. Pri prvom mu asistoval kapitán Connor McDavid a bodoval tak v desiatom zápase za sebou. Jeho tím zaznamenal tretie víťazstvo v rade. Tatar strávil na ľade 11:10 minúty, mal jednu strelu na bránku, jeden hit a nebodoval deviatykrát za sebou.

Bitka Česánka s Törökom.VIDEO Česánek sa potreboval vyventilovať, no neuspel: Vybral si zlého súpera, určitú rolu zohral i čiarový arbiter

V Calgary strelil víťazný gól len 50 sekúnd pred koncom stretnutia Jegor Šarangovič. Pospíšil hral v druhom útoku s Connorom Zarym a Nazemom Kadrim a na ľade strávil 12:17 minúty. Rozdal osem hitov, raz vystrelil na bránku a obdržal dvojminútový trest za nedovolené bránenie.

Bitka medzi Lalondem a Vandasom.VIDEO Zhodená prilba, vyhodené rukavice: Košičan sa chcel biť, Spišiak siahol po zápasníckom chvate

Seattle - Edmonton 1:2

Jaroslav Halák nakoniec nepríde do Slovana.Jaroslav Halák si rozmyslel pôsobenie v Slovane: 38-ročný gólman uviedol zopár príčin
Pridal: Redakcia HS