VIDEO NHL: Nemec prvou hviezdou zápasu, strelil gól a pridal prihrávku

NEW YORK - Slovenský hokejista Šimon Nemec sa gólom a asistenciou podieľal na víťazstve New Jersey nad Chicagom 4:2 v sobotňajšom zápase NHL. Nemec nastúpil v prvej obrannej formácií a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.
Nemec po strelenom góle.
Zdroj: TASR/AP

Nemec najprv asistoval pri góle Alexandra Holtza, ktorým Devils v 31. minúte vyrovnali na 1:1. Následne sa sám postaral o presný zásah na 2:2 v 46. minúte a zaznamenal svoj druhý gól v sezóne. Víťazný gól dal v 52. minúte Michael McLeod, v závere ešte zavŕšil skóre pri power play Chicaga Tyler Toffoli. New Jersey zvíťazilo druhýkrát za sebou a má siedmu najlepšiu bilanciu vo Východnej konferencii.

Majstrami sveta sú hokejisti USA.MS U20 2024: Finále jasnou doménou USA! Američania oslavujú titul

V noci na sobotu sa na ľade predstavil zo Slovákov aj Martin Fehérváry, no zo zisku bodov sa neradoval. Washington nestačil na Carolinu 2:6, Hurricanes uspeli piatykrát v sérii.

Hokejisti HKM Zvolen po góle.TEL: Spišiaci pretlačili oslabené Humenné, divoký záver na Slovane, Liptáci zaskočili Poprad