NHL: Tatar so štvrtým gólom, veľmi aktívny Slafkovský, kríza šampióna

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na piatok svoj štvrtý gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. Jeho tím Seattle zvíťazil doma nad Ottawou 4:1. Pre Kraken to bol už šiesty triumf po sebe.
Tomáš Tatar v drese Seattle Kraken.
Zdroj: TASR/AP - Lindsey Wasson

Tatar sa presadil v 36. minúte zápasu, keď po prihrávke Jordana Eberleho zvýšil na 2:0. Dostal sa do úniku a brankára Joonasa Korpisala prekonal efektným forhendovým blafákom.

Hokejisti USA do 20 rokov po postupe.MS U20 2024: Američania zvládli zápas proti Fínom, vo finále vyzvú Švédov

V hre boli aj ďalší Slováci. Martin Pospíšil a Adam Ružička v drese Calgary nebodovali, Flames však zvíťazili na ľade Nashville 6:3 a zaznamenali tretí triumf po sebe.
Juraj Slafkovský odohral za Montreal takmer 20 minút, jeho doma nestačil na Buffalo 1:6. V drese "šablí" sa blysol Jeff Skinner, zaznamenal gól a tri asistencie.

Hráči Montrealu Canadiens.NHL: Ďalšia strata pre Montreal! Hviezdny útočník vynechá zvyšok sezóny

Obranca Erik Černák chýbal v zostave Tampy pre zranenie v hornej časti tela, Lightning triumfovali 4:1 nad ľade Minnesoty. Darren Raddysh strelil prvé dva góly v sezóne, pričom ten druhý bol zároveň víťazný. Wild zaknihovali štvrtú prehru po sebe.
Gólovú prestrelku videli diváci v Bostone, Bruins podľahli Pittsburgu 5:6. O víťazstve "tučniakov" rozhodol v presilovej hre Sidney Crosby, okrem gólu si pripísal aj dve asistencie. Tri asistencie zaznamenal Kris Letang a dve Erik Karlsson.

Hokejisti Michaloviec po góle v Košiciach.Ligová rada rozhodla: Jeden zo zápasov 33. kola sa odkladá

Colorado prehrávalo na ľade Dallasu 1:3 aj 2:4, ale nakoniec sa tešilo z víťazstva 5:4 po predĺžení. Rozhodol o tom trojbodový Nathan MacKinnon. Avalanche uspeli vo štvrtom zápas po sebe a bodovú sériu si natiahli už na sedem duelov.