NHL: Slafkovský obeťou tvrdého zákroku, zo zápasu odstúpil predčasne

NEW YORK - Hokejisti Montrealu prehrali v piatkovom stretnutí zámorskej NHL na ľade Caroliny 3:5. Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa v ich drese do kanadského bodovania nezapísal.
Juraj Slafkovský (vpravo) premieňa rozhodujúci samostatný nájazd v zápase zámorskej NHL Buffalo - Montreal.
Zdroj: TASR/AP - Jeffrey T. Barnes

Najvyššie draftovaný hráč roku 2022 odohral 20:04 minút a pripísal si dva mínusové body. V závere tretej tretiny odišiel po zákroku Stefana Noesena do šatne a na ľad sa už nevrátil. V stretnutí sa zaskvel ruský útočník Andrej Svečnikov, ktorý dal tri góly, o zvyšné dva víťazov sa postaral Jesper Fast. Sebastian Aho zaznamenal štyri asistencie. Carolina má vo Východnej konferencii piatu najlepšiu bilanciu, Montreal je na 13. priečke.

Bystedt nahadzuje puk do pásma na MSJ.MS U20 2024: Švédi pokračujú v dominancii. Na turnaji ešte neinkasovali

Melicherčík čelí košickej strele.VIDEO Horúci záver šlágru na Spiši, v hromadných bitkách aj brankári, padlo 381 trestných minút

Líder Západnej konferencie Vancouver prehral doma s Philadelphiou 1:4 a bodovo sa na neho dotiahli hráči Vegas. Golden Knights zdolali Los Angeles 3:2 a ukončili sériu štyroch prehier.