TEL: Spišiaci nedali šancu Humennému, Poprad sa konečne chytil

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti Spišskej Novej Vsi potvrdili v nedeľňajšom zápase 17. kola Tipos extraligy rolu favorita a víťazstvom 6:2 nad HC 19 Humenné si upevnili pozíciu lídra tabuľky. Spišiaci majú na čele trojbodový náskok pred druhými Košicami. Humenné je s 12 bodmi na poslednej priečke.
Nerijus Ališauskas (vpravo) predĺžil zmluvu na Spiši.
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Druhýkrát za sebou si pripísal 3 body (2+1) najproduktívnejší hráč súťaže Olivier Archambault. Kanadský útočník sa dvoma gólmi presadil už v prvej tretine.

Hráči Košíc oslavujú strelený gól.TEL: Michalovce ostávajú predposledné, Košičania rozhodli v úvode tretej tretiny

Tipos extraliga - 17. kolo:
HK Spišská Nová Ves - HC 19 Humenné 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Góly:
11. Archambault (Merežko, Nellis), 16. Archambault (Burgess, Ališauskas), 23. Romaňák (Myklucha, Vandas), 34. Nellis (Myklucha, Archambault), 46. Nellis (Ališauskas, Majdan), 49. Vandas (Merežko) - 45. Lapšanský (Pavlovs, Kuru), 54. Fereta (Kriška, Handlovský). Rozhodovali: Štefik, Krajčík - Jurčiak, Šoltés, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3914 divákov
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Žiak, Groch, Romaňák, Beaudry – Archambault, Kerbashian, Burgess – Majdan, Nellis, T. Danielčák – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník, Bortňák, Hamráček – Frankovič
Humenné: Galimov (49. Boľo) – Fereta, Sergijenko, Novota, Djakov, Meliško, Novický – Šoltés, Kuru, Vaško – Lapšanský, Pavlovs, Pereskokov – Handlovský, Linet, Kriška – Michalík, M. Krajňák, Horvát – Thomka

Ilustračný obrázok hokej.Nadnárodná súťaž privíta bývalého obrancu Zvolena

Hokejisti Popradu zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola Tipos extraligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 4:1. "Kamzíci" napravili piatkovú prehru s posledným Humenným (3:4) a v tabuľke im patrí 9. miesto. Novozámčania zaznamenali piatu prehru z uplynulých šiestich duelov a sú na 4. priečke.
Takmer polovicu stretnutia bol stav vyrovnaný 1:1. V 29. minúte však naklonil misky váh na stranu hostí obranca Kotvan a v 35. minúte zabezpečil Popradu dvojgólový náskok Svitana. Triumf Popradčanov spečatil v predposlednej minúte zápasu piatym gólom v sezóne Coulter.

Hokejka a puk. Ilustračný obrázok.Vážne zranenie vo Zvolene. Mladík skončil v sanitke, stretnutie ukončili

HC Mikron Nové Zámky - HK Poprad 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly:
24. Stupka (Roy, Loggins) - 17. Betker (Dmowski, Kukuča), 29. Kotvan (Jendek, Mlynarovič), 35. Svitana, 59. Coulter (Turan). Rozhodovali: Baluška, Žák - Orolin, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Kukuča (Poprad) 5+DKZ za seknutie, presilovky a oslabenia: 0:0, 1967 divákov
N. Zámky: Kantor – Novajovský, Lee, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Farley – Števuliak, Ondrušek, Michnáč – Fafrák, Barto, Kováč – Ružek
Poprad: Vay – Turan, Kotvan, Brejčák, Betker, Drgoň, McFadden, Brincko, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Kukuča, Coulter, Dmowski – Peresunko, Suchý, Jendek – Šotek, Urbánek, Kundrik