VIDEO Cam Talbot s čistým kontom proti Kings: Takto vychytal Gáboríka

NHL
NEW YORK - Talbot vynuloval LA
Zdroj: nhl.com

Dvaja slovenskí hokejisti sa proti sebe postavili v Edmontone, kde domáci Oilers privítali Los Angeles. Z víťazstva 2:0 sa tešil napokon obranca "olejárov" Andrej Sekera, ktorý odohral vyše 20 minút. Krídelník LA Marián Gáborík vyslal počas necelých 14 minút na Cama Talbota tri neúspešné strely. Práve brankár Edmontonu bol hlavným strojcom triumfu, keď zlikvidoval všetkých 35 striel hostí a vychytal druhé čisté konto po sebe, už siedme v tomto ročníku. Oilers položili základ víťazstva v úvodnej dvadsaťminútovke, v ktorej sa presadili Patrick Maroon a Milan Lucic. Pri oboch góloch asistoval Connor McDavid, ktorý navýšil svoje konto na 82 bodov a vrátil sa na čelo tabuľky produktivity pred 80-bodovú dvojicu Sidney Crosby (Pittsburgh) - Brad Marchand (Boston).

Prečítajte si aj: VIDEO Skvelý Tatar opäť skóroval: Máme kopec smoly

Kým Edmonton poskočil na druhú pozíciu v Pacifickej divízii, "králi" si ešte viac skomplikovali cestu do play off. Na St. Louis, ktorý si drží druhú voľnú kartu na Západe, strácajú šesť bodov, Blues majú ale zápas k dobru.

Pridal: Boris Silný