VIDEO Tatar zachránil bod 1,8 sekundy pred koncom, Budajovi premiéru znechutil majster

NHL
DETROIT - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa strelecky presadil v noci na sobotu v zápase NHL Calgary - Detroit (3:2 pp). Útočník Red Wings zachránil pre svoj tím bod, keď 1,8 sekundy pred koncom tretej tretiny svojím gólom vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe Flames Švéd Mikael Backlund.
Zdroj: nhl.com

Tatar po prihrávke Henrika Zetterberga prepálil z uhla brankára Calgary Briana Elliotta. Pre slovenského krídelníka to bol 15. gól v prebiehajúcej sezóne, v 62 stretnutiach základnej časti má na konte 29 bodov.

Prečítajte si aj: Do NHL sa okrem Las Vegas chce dostať aj ďalší klub: Medzitým by na tom najviac získali Islanders

Brankárovi Petrovi Budajovi sa nevydaril debut v drese Tampy Bay. Na ľade Pittsburghu inkasoval štyri góly z 34 striel a "blesky" prehrali 2:5. Piaty gól dostali hostia do prázdnej bránky pri neúspešnej power play.

Do zostavy Winnipegu sa po vyše dvojmesačnej prestávke zavinenej zranením členka vrátil slovenský útočník Marko Daňo. V domácom dueli so St. Louis nebodoval, ale so spoluhráčmi sa tešil z triumfu 3:0.

Víťaznú radosť zažilo aj trio slovenských útočníkov v drese Chicaga Marián Hossa, Richard Pánik a Tomáš Jurčo, Blackhawks zdolali doma New York Islanders 2:1 po samostatných nájazdoch.

PITTSBURGH PENGUINS - TAMPA BAY LIGHTNING 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Góly: 29. Malkin (Kessel, Schultz), 37. Malkin (Kessel, Cole), 43. Streit (Crosby, Malkin), 57. Schultz (Crosby, Streit), 59. Kühnhackl (Bonino) – 27. Erne (Namestnikov, Paquette), 42. Kučerov (Drouin, Hedman). Brankári: Murray - BUDAJ, strely na bránku: 35:29, 18.640 divákov.

CAROLINA HURRICANES - ARIZONA COYOTES 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Góly: 20. Stempniak (Slavin, McClement), 22. Staal (Teräväinen, DiGiuseppe) – 12. Dvorak (Doan), 18. Goligoski (Vrbata, Domi), 50. Martinook (Doan), 60. Doan (Rieder). Brankári: Ward - Domingue, strely na bránku: 34:22, 10.827 divákov.

WINNIPEG JETS - ST. LOUIS BLUES 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Wheeler (Byfuglien, Perreault), 58. Little (Wheeler, Byfuglien), 59. Wheeler (Little, Trouba). Brankári: Hellebuyck - Hutton, strely na bránku: 40:29, 15.294 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - NEW YORK ISLANDERS 2:1 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 59. Panarin (Keith, Seabrook), rozh. nájazd Toews – 34. Nelson (Hamonic, Chimera). Brankári: Crawford - Greiss, strely na bránku: 31:32, 21.883 divákov.

CALGARY FLAMES - DETROIT RED WINGS 3:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 9. Versteeg (Brodie, Monahan), 14. Tkachuk, 64. Backlund (Frolík, Giordano) – 7. Helm (Abdelkader, Mantha), 60. TATAR (Zetterberg, Abdelkader). Brankári: Mrázek - Elliott, strely na bránku: 31:37, 19.289 divákov.

ANAHEIM DUCKS - TORONTO MAPLE LEAFS 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 11. Rakell (Wagner, Shaw), 30. Silfverberg (Kesler), 30. Rakell (Lindholm, Ritchie), 42. Vatanen (Getzlaf, Montour), 59. Eaves (Getzlaf, Vatanen) – 17. Hyman (Zajcev, Nylander), 26. Kadri (Bozak, Marner). Brankári: Bernier - McElhinney, strely na bránku: 36:39, 16.293 divákov.