ZA 7 DNÍ: Darilo sa Budajovi, Halákovi, Takáčovi, Čajkovskému či Gašparovi

EURÓPA, AMERIKA, ÁZIA – Pravidelný prehľad pôsobenia slovenských hokejistov hrajúcich v zahraničných ligách, ktorí boli úspešní, tentoraz od 26.1. do 1.2.2017.
Zdroj: hc-neumarkt.com - Rastislav Gašpar v drese Neumarktu/Egna

ŠTVRTOK 26.1.

NHL (USA/Kanada): Prvou hviezdou stretnutia Carolina – Los Angeles 0:3 bol brankár hostí Peter Budaj, keď kryl všetkých 22 streleckých pokusov domácich. Skóre otváral Marián Gáborík. Honor prvej hviezdy duelu San Jose – Edmonton 1:4 si vyslúžil dvojgólový Andrej Sekera.

OHL (Kanada): Ani presný zásah a gólová asistencia Mariána Studeniča nezabránili prehre Hamiltonu na ľade Saginawu 5:6.

KHL (Rusko): K výhre Jekaterinburgu na ľade Jokeritu Helsinki 6:2 prispel gólom a asistenciou Michal Čajkovský.

PIATOK 27.1.

AHL (USA/Kanada): Ďalšie víťazstvo Bridgeportu vychytal Jaroslav Halák. Tentokrát sa tešil z výhry 3:2 po nájazdoch nad Hartfordom, keď kryl za 65 minút 21 z 23 striel.

ECHL (USA): Alaska porazila Idaho 6:2, gólom a dvomi asistenciami k tomu prispel Peter Sivák.

OHL (Kanada): Bilanciu 1+1 zaznamenal Adam Ružička pri výhre Sarnie nad Flintom 6:1.

HEA (USA): V univerzitnej súťaži zvíťazil Connecticut nad Vermontom 3:1. Prvou hviezdou duelu bol brankár domácich Adam Húska, keď kryl 34 z 35 pukov.

Liiga (Fínsko): Po dlhšej dobe sa do bránky Kuopia dostal Denis Godla a vychytal výhru nad KooKoo 5:4 po nájazdoch.

Tipsport Extraliga (Česko): Ani vysoká 95,45-percentná úspešnosť zákrokov Marka Čiliaka nezabránila prehre Brna v Mladej Boleslavy 0:1. Branislav Konrád vychytal výhru Olomouca v Pardubiciach 3:2 po nájazdoch, mal pri nej 91,67-percentnú úspešnosť zásahov.

Ligue Magnus (Francúzsko): V dueli Lyon – Amiens 4:1 sa hetrikom blysol Samuel Takáč. O výhre Chamonix-Morzine v Nice 4:3 rozhodol gól Petra Hrehorčáka.

MOL Liga (Maďarsko): Prehru Belehradu na ľade Miercurey Ciuc (3:5) korigoval gólom Samir Saliji.

Polska Hokej Liga (Poľsko) – skupina víťazov: K výhre Opole v Podhale 3:0 pomohol gólom a asistenciou Marek Przygodzki. Dvomi gólovými prihrávkami prispel Peter Novajovský k plnému bodovému zisku Krakova na ľade Bytomu pri výhre 4:2. Skupina porazených: V stretnutí Sosnowiec “20“ – Osvienčim 2:10 sa v drese hostí presadili Peter Tabaček (1+3) i Peter Bezuška (1+0).

SOBOTA 28.1.

AHL (USA/Kanada): Bridgeport si poradil Lehigh Valley 3:2, brankár domácich Jaroslav Halák kryl 29 z 31 projektilov. Treťou hviezdou stretnutia Hartford – Providence 4:3 bol hosťujúci Peter Cehlárik, autor dvoch gólových prihrávok.

OHL (Kanada): Bilanciu 0+2 mal Erik Černák pri výhre Erie nad Guelphom 9:1.

WHL (Kanada): Prince George zvíťazil v Edmontone vysoko 11:3, dvomi gólmi a jednou asistenciou sa na tom podieľal Radovan Bondra.

KHL (Rusko): Opäť sa presadil Michal Čajkovský s bilanciou 1+1, ale Jekaterinburg podľahol v Rige 3:4 po predĺžení. Gól Andreja Šťastného nestačil Slovanu Bratislava a prehral vo Vladivostoku 1:2.

SHL (Švédsko): Örebro porazilo Djurgarden 3:2 po predĺžení, gólom a asistenciou k tomu prispel Libor Hudáček.

AlpsHL (Rakúsko) – skupina víťazov: Dvomi asistenciami prispel Dušan Devečka k výhre Lustenau nad Valpusteriou 4:3 po nájazdoch. Skupina porazených: Tretí zásah Zell am See pri výhre v Klagenfurte 3:1 vsietil Igor Rataj. V dueli Vipiteno – Neumarkt 7:2 asistoval pri oboch góloch hostí Rastislav Gašpar.

NEDEĽA 29.1.

Tipsport Extraliga (Česko): Sparta Praha rozdrvila Třinec 12:3. Pomohli jej k tomu aj Slováci, Andrej Kudrna (2+1), Lukáš Cingeľ (1+1), Juraj Mikuš (0+2) a Martin Gernát (0+1). V stretnutí Liberec – Pardubice 3:6 sa raz strelecky presadili domáci Milan Bartovič, Adam Jánošík, Branko Radivojevič a hosťujúci Ján Sýkora. Skóroval aj Radoslav Tybor, jeho Vítkovice vyhrali v Hradci Králové 2:0. Znova skvelý Branislav Konrád vychytal tentoraz výhru Olomouca nad Karlovými Varmi 3:2 po predĺžení, keď kryl 34 z 36 striel.

DEL 2 (Nemecko): Bayreuth zdolal Heilbronn 4:0 aj zásluhou gólu a asistencie Ivana Koložváryho.

PONDELOK 30.1.

MOL Liga (Maďarsko): Skóre duelu Debrecín – Újpest 2:1 otváral domáci Martin Saluga. V stretnutí DAB Docler Dunaújváros - Ferencvároš Budapešť 5:4 po predĺžení vsietil dva góly víťazov Stanislav Hudec, za porazených jeden aj Henrich Jaborník. K výhre Brašova nad Belehradom 6:2 prispel tromi asistenciami Tomáš Klempa a dvomi Richard Filip.

UTOROK 31.1.

NHL (USA/Kanada): Los Angeles vyhralo na ľade Arizony 3:2. Brankár Kings Peter Budaj kryl 30 z 32 pukov. K výhre Bostonu na ihrisku Tampy Bay 4:3 prispel Zdeno Chára jedným presným zásahom. Raz skóroval aj Tomáš Tatar, ale Detroit prehral s New Jersey 3:4.

KHL (Rusko): Pri víťazstve Slovana Bratislava nad Jaroslavľom 3:2 po nájazdoch prispel jedným gólom Michal Hlinka.

SHL (Švédsko): Örebro podľahlo Färjestadu 0:1, napriek 26 úspešným zákrokom Júliusa Hudáčka, čo tvorí 96,3-percentnú úspešnosť.

Tipsport Extraliga (Česko): K výhre Sparty Praha v Hradci Králové 2:1 pomohol jedným gólom Martin Gernát.

Ligue Magnus (Francúzsko): V dueli Chamonix-Morzine – Lyon 2:6 prihrával na oba góly domácich Vladimír Lukáčik, prvý gól duelu vsietil hosťujúci Samuel Takáč.

STREDA 1.2.

NHL (USA/Kanada): Druhou hviezdou zápasu Los Angeles – Colorado 5:0 bol gólman Peter Budaj, keď chytil všetkých 22 striel hostí. Skóre duelu otváral Marián Gáborík.

KHL (Rusko): Presný zásah Michala Čajkovského nestačil Jekaterinburgu a prehral s Minskom 2:3.

Mestis (Fínsko): Príležitosť na rozchytanie sa v nižšej súťaži využil Denis Godla, keď si Iisalmi poradilo s akadémiou Jyväskyly 2:1. Godla kryl 39 zo 40 striel, čo tvorí 97,5-percentnú úspešnosť.

AlpsHL (Rakúsko) – skupina porazených: Na všetky góly Neumarktu pri výhre v Klagenfurte 3:2 po predĺžení prihrával Rastislav Gašpar.

Prečítajte si aj: PREDCHÁDZAJÚCI SUMÁR OD 19.1. DO 25.1.
Zdroje informácií: evysledky.com, slovakhockey.sk, hokejovysvet.sk