VIDEO NHL si uctila Svatoša tichou arénou, hviezda Colorada skórovala kvôli nemu

NHL
WASHINGTON - Svatošova smrť šokovala Slovensko aj zámorie. Pred nočným stretnutím jeho bývalého klubu Colorado Avalanche si ho uctila aj NHL.
Zdroj: nhl.com

Na štadióne v St.Louis sa držala minúta ticha za hráča, ktorý zomrel za stále nie celkom jasných okolností. "Včera zomrel bývalý hráč Colorada Marek Svatoš. Prosím, uctime si jeho pamiatku minútou ticha ako podporu pre jeho rodinu a organizáciu Avalanche."

Prečítajte si aj: VIDEO Hossa ako za mlada, jeho gól rozsekol predĺženie

Jeho bývalý spoluhráč a hviezda Lavín Matt Duchene si ho chcel uctiť športovo. "Dnes by som veľmi chcel skórovať, lebo gól by bol venovaný Marekovi," povedal Duchene pred zápasom pre internetový podcast Avalanche.

A podarilo sa - Ducheneho gól z 27. minúty bol jediným zo strany Colorada, ktoré prehralo s Bluesmanmi 1:5.

Zdroje informácií: nhl.com, twitter.com/Matt9Duchene