Hossa dvoma gólmi rozhodol o víťazstve Blackhawks, Višňovský opäť na ľade

Prinášame vám sumár nočných zápasov NHL!

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa zariadil víťazstvo Chicaga v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL na ľade St. Louis 4:2. Tridsaťšesťročný krídelník najprv v 52. minúte v presilovke strelil víťazný gól hostí a v poslednej minúte spečatil výsledok štvrtým presným zásahom Blackhawks do prázdnej bránky. Pre Hossu to boli v sezóne góly s poradovým číslom 11 a 12.

Hostia v zápase dvakrát viedli, ale domáci v oboch prípadoch dokázali skóre vyrovnať. Rozhodnutie tak priniesla záverečná časť hry, v ktorej úradoval Hossa. V 52. minúte využil prihrávku od Brandona Saada a pohotovou strelou príklepom spomedzi kruhov prekonal Briana Elliotta v bránke St. Louis. "Bola to nacvičená akcia a ja som rád, že to tam padlo," opísal víťazný gól slovenský krídelník, ktorý potom 16 sekúnd pred záverečnou sirénou uzavrel skóre pri hre domácich bez brankára.

"Čierni jastrabi" tak ukončili sedemzápasový trip po klziskách súperov víťazstvom, najbližších osem zápasov odohrajú vo svojej hale United Center. "Nemyslím, že som niekedy trénoval tím, ktorý hral doma osem duelov po sebe. Bude to zábava," nechal sa počuť chicagský tréner Joel Quenneville.

Jaroslav Halák vychytal víťazstvo New Yorku Islanders na ľade Buffala 3:2. Domáci naňho vyslali iba desať striel, pričom dve skončili za jeho chrbtom. Pre dvadsaťdeväťročného brankára to bolo už 28. víťazstvo v sezóne, čím prekonal svoje doterajšie maximum z ročníka 2010/11 v drese St. Louis Blues.

Hostia viedli v polovici stretnutia po góloch Colina McDonalda, Andersa Leeho a Michaila Grabovského 3:0, ale domáci dokázali duel zdramatizovať. Za celú druhú tretinu zaznamenali Sabres len tri strelecké pokusy, po dvoch z nich Halák kapituloval. Do konca duelu sa však už skóre nemenilo a z víťazstva sa tak po zásluhe tešili aktívnejší "ostrovania".

V ich drese opäť nastúpil aj Ľubomír Višňovský, ktorý predchádzajúce dve stretnutia sledoval iba ako náhradník z tribúny. Skúsený obranca bol na ľade pri oboch góloch Buffala, z čoho rezultovali dva mínusové body, celkovo odohral 17:09 min. V zostave domácich chýbal jeho krajan Andrej Meszároš.

Montreal opäť potvrdil, že Boston patrí medzi jeho obľúbených súperov. Canadiens triumfovali v nedeľu 3:1 a "medveďov" zdolali aj vo štvrtom vzájomnom súboji v aktuálnej sezóne. Víťazný gól padol v úvode tretej tretiny po kolízii domáceho kapitána Zdena Cháru s jeho partnerom v obrane Dougiem Hamiltonom v útočnom pásme Bostonu. Rezultoval z toho rýchly protiútok, ktorý presne zakončil Max Pacioretty a zvýšil vedenie Montrealu na 2:0.

Chára po zápase zobral vinu na seba. "Bola to moja chyba. Opustil som modrú čiaru a to som nemal. Mal som byť viac trpezlivý a počkať na vhodnejší moment," sypal si popol na hlavu slovenský obranca.

ST. LOUIS - CHICAGO 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 27. Tarasenko (Schwartz), 33. Backes (Oshie, Pietrangelo) - 5. Kruger (Carcillo), 32. Bickell (Rundblad, Kane), 52. HOSSA (Saad, Bickell), 60. HOSSA (Saad). Brankári: Elliott - crawford, strely na bránku: 27:28, 19.657 divákov

Slováci: Marián Hossa (Chicago) - 15:30, 2+0

FLORIDA - NASHVILLE 2:3 pp a sn (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 29. Fleischmann (Bolland), 35. Ekblad (Hayes) - 45. Jones (Ribeiro), 56. Forsberg, rozh. nájazd Forsberg. Brankári: Luongo - Hutton, strely na bránku: 36:25, 10.844 divákov

Slováci: Tomáš Kopecký (Florida) - 10:53, 0+0

WASHINGTON - PHILADELPHIA 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 34. Ovečkin (Kuznecov, Bäckström) - 21. Streit (Del Zotto, Giroux), 44. Simmonds (Couturier, Read), 60. Voráček (Schenn, Giroux). Brankári: Holtby - Mason (32. Emery), strely na bránku: 14:25, 18.506 divákov

BUFFALO - NEW YORK ISLANDERS 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)

Góly: 33. Foligno (Zadorov, Flynn), 35. Stafford (Foligno) - 17. McDonald (Cizikas), 31. Lee (Hamonic, Tavares), 32. Grabovskij (Hamonic, Nielsen). Brankári: Neuvirth - HALÁK, strely na bránku: 10:31, 18.900 divákov

Slováci: Ľubomír Višňovský - 17:09, 0+0, Jaroslav Halák 8/10 80,0% úspešnosť zákrokov, obaja Islanders.

NEW YORK RANGERS - DALLAS 2:3 pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 36. Hagelin (Hayes, Klein), 59. Kreider (Zuccarello) - 23. Spezza (Seguin, Klingberg), 39. Cole (Spezza, Hemský), 62. Hemský (Jokipakka, Spezza). Brankári: Talbot - Lehtonen, strely na bránku: 36:25, 18.006 divákov

TAMPA BAY - ANAHEIM 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: 3. Boyle (Hedman, Connolly), 14. Filppula (Stamkos, Callahan), 19. Kučerov (Johnson, Filppula), 35. Boyle (Connolly, Palát), 47. Callahan (Stamkos, Filppula) - 25. Getzlaf (Perry, Beleskey), 55. Vatanen (Getzlaf, Bryzgalov), 58. Brewer (Thompson, Cogliano). Brankári: Bishop - Andersen (51. Bryzgalov), strely na bránku: 23:28, 19.204 divákov

WINNIPEG - COLORADO 5:3 (0:1, 4:0, 1:2)

Góly: 23. Perreault (Scheifele, Byfuglien), 26. Byfuglien (Little, Wheeler), 34. Chiarot (Slater, Thorburn), 36. Little (Perreault, Byfuglien), 52. Trouba (Perreault, Scheifele) - 11. Barrie (Tanguay, Iginla), 48. Duchene (Iginla, Guenin), 58. Tanguay (Duchene, McLeod). Brankári: Pavelec - Varlamov, strely na bránku: 29:28, 15.016 divákov

BOSTON - MONTREAL 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 56. Pastrňák (Lucic, Hamilton) - 21. Weise (Pacioretty, Desharnais), 41. Pacioretty (Weise), 60. Markov. Brankári: Rask - Price, strely na bránku: 35:34, 17.565 divákov

Slováci: Zdeno Chára (Boston) - 21:58, 0+0

Pridal: Boris Silný