Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do Banskej Bystrice zamieril silný titulárny partner, rozpočet pôjde vyššie: Tím povedie zaujímavé duo

BANSKÁ BYSTRICA - Novým trénerom hokejistov Banskej Bystrice sa stal pre nasledujúcu sezónu 2024/25 Vladimír Országh. Vedenie klubu to potvrdilo na utorňajšej tlačovej konferencii v Tipsport aréne pod Urpínom. Jeho asistent bude Ivan Majeský, trénerom brankárov zostáva Jakub Dohnal. Mení sa aj mediálny názov klubu z HC '05 Banská Bystrica na HC MONACObet Banská Bystrica.
Športový manažér Ľuboš Pisár.
Športový manažér Ľuboš Pisár. Zdroj: TASR - Ján Krošlák
Zdieľajte:

"S Vladom prichádza človek vysokých kvalít a ešte lepší tréner. Vracia sa aj víťazná kultúra, ktorú sme sa snažili nájsť a nedarilo sa to. Formujeme a skladáme káder tak, aby sme mohli hrať o najvyššie priečky každý rok," uviedol na tlačovej konferencii športový manažér banskobystrického klubu Ľuboš Pisár, ktorý upresnil, že Országh podpísal zmluvu na rok s ročnou opciou.

Prečítajte si aj

Útočník Valerij Ničuškin.Najlepší strelec play-off NHL dohral. Pri hokeji nebude dlho, kabína je šokovaná

"S Vladom Országhom počítame dlhodobo, sme v priateľkom a kamarátskom vzťahu, no realita, že by sa to mohlo profesionálne stretnúť medzi klubom a ním sa udiala až nedávno. Máme už kostru tímu, aj spoločné predstavy. Verím, že s Vladom postavíme silný tím, o čom svedčí aj jeho osobná angažovanosť v tomto smere. Myslíme na titul v dlhodobom horizonte, no prečo nie aj o rok? Rozdiely medzi klubmi sú malé, parita medzi tímami bude i tento rok veľmi vysoká. Samotné financie ešte nebudú garantovať úspech. Je to dlhodobá súťaž, ukáže sa poctivá dennodenná práca," dodal Pisár.

Tlačová konferencia HC MONACObet Banská Bystrica.
Tlačová konferencia HC MONACObet Banská Bystrica. Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Prečítajte si aj

Útočník Tomáš Tatar.MS 2024: Sebavedomé vyhlásenie kapitána Tatara, ktorý komentoval Tkachuka. Nemec mal prosbu na Hughesa

Samotný Országh sa nemohol na utorňajšej tlačovej konferencii zúčastniť z rodinných dôvodov, keďže bol odcestovaný. Prítomným zástupcom médií sa prihovoril cez videohovor, v ktorom uviedol:

Prečítajte si aj

Obranca Mário Grman.MS 2024: Slovensko má svojho DJ-a. Zatiaľ sa nikto nesťažoval, priznal

"Predošlých päť zo šiestich rokov som bol mimo domova, chýbala mi rodina, dcéra, preto sa vraciam. Spomienky na Banskú Bystricu sú krásne. Keď som naposledy odchádzal z Banskej Bystrice, tak sme sa so sezónou lúčili majstrovským titulom. Som Bystričan, keď som sa rozhodol pre návrat domov, iná možnosť ani nebola. V predošlých rokoch klub dvakrát postúpil do prvej šestky, čo je vzhľadom na rozpočet solídny úspech. S Ľubom Pisárom som v úzkom kontakte, dá sa povedať až v každodennom, dôležité veci spoločne komunikujeme, preberáme aké sú možnosti, aj čo sa týka hráčov, chceme samozrejme čo najsilnejší káder. Spolupráca je zatiaľ veľmi dobrá, vieme, čo môžeme od seba očakávať."

Prečítajte si aj

Útočník Lukáš Cingel.MS 2024: VIDEO Cingel šokoval pri hodnotení cenného triumfu a dúfa v jedinú vec

Banskobystričania rozširujú aj akcionársku štruktúru hokejového klubu. Vstupujú do nej dve významné regionálne spoločnosti - TLS Logistic, s.r.o, ktorá bude mať 40 percent akcií podobne ako doterajší väčšinový akcionár už s rovnakým podielom Tomáš Boľoš. Dvadsať percent akcií získala spoločnosť VIAKORP, s.r.o. "Obe spoločnosti majú záujem rozvíjať športovú činnosť. Uzavreli sme aj partnerstvo s MONACObet, ktorý prináša do klubu významnú finančnú položku. Nebudeme ju však zverejňovať. Dohodli sme sa s predstaviteľmi mesta Banská Bystrica a spoločnosťou MBB aj na znížení nákladov na infraštruktúru našej športovej činnosti o viac než polovicu," informoval Tomáš Boľoš, ktorý bol doposiaľ prezident klubu i predseda predstavenstva, po novom sa stáva bežným členom predstavenstva klubu.

Prečítajte si aj

Útočník Dominik Jendek.Zvolenčania zbroja do budúceho ročníka: Bryndziari získali syna známeho otca

"Číslo 05 vypadáva s názvu klubu, bola to súčasť dohody s partnerom. Verím, že nová akcionárska štruktúra prinesie klubu finančnú stabilizáciu. Zmluva s partnerom nás zaväzuje k tomu, aby sme dosahovali najvyššie ciele. Už aj pre nasledujúcu sezónu robíme kroky, aby sme ich mohli dosiahnuť. Zložili sme nový trénerský tím, postupne skladáme káder. Verím, že už túto sezónu budeme bojovať o popredné priečky," prezradil nový výkonný riaditeľ banskobystrického klubu a predseda predstavenstva Vladimír Tropp.

Prečítajte si aj

Slovenský útočník Viliam Čacho.MS 2024: Mal dobrú sezónu, no dávajú ho bokom: S trénermi komunikujeme. Viem, na čom som, vraví

Banskobystričania vynaložili v uplynulej sezóne na hráčsky extraligový káder 700 až 800 tisíc eur. Vedenie klubu teraz avizuje o desiatky percent vyššiu sumu.

Prečítajte si aj

Riaditeľ Nových Zámkov Imre Valášek.Mužstvo prestavajú, legionári dostali kritiku. Čo si myslia v Nových Zámkoch o bratoch Mikúšovcoch?
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články