Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vojnov stále odmieta vinu, hrozí mu deväť rokov za mrežami

Vojnov na súde vyhlásil, že je nevinný. Stále mu hrozí väzba.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ruský hokejista Slava Vojnov na súde v Los Angeles uviedol, že vo veci fyzického napadnutia svojej manželky sa cíti nevinný. Dvadsaťštyriročný zadák klubu Los Angeles Kings je obžalovaný z domáceho násilia, keď počas októbrovej hádky mal niekoľkokrát udrieť svoju polovičku Martu.

Tú museli so zraneniami hlavy a krku ošetriť v nemocnici. Lekári zavolali mužov zákona, ktorí neskôr Vojnova zatkli a predviedli na policajnú stanicu. Vedenie kalifornského klubu i šéfovia NHL mu dočasne zastavili činnosť a od toho momentu spoluhráč Mariána Gáboríka nehráva.

Ak ho uznajú vinným, Vojnovovi hrozí až deväťročný pobyt za mrežami. Jeho partnerka prostredníctvom právnika Michaela Walsha uviedla, že proti svojmu manželovi svedčiť na súde nebude. "Marta je presvedčená, že Slava jej nechcel ublížiť. Išlo o nešťastnú náhodu," uviedol Walsh pre agentúru AP.

Vojnov vlani podpísal s "kráľmi" šesťročnú zmluvu na 25 miliónov dolárov. Jeho zatknutie prišlo v čase, keď americkou verejnosťou otriasli viaceré prípady domáceho násilia, ktorých sa dopustili najmä hráči amerického futbalu z NFL.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články