Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hašek skritizoval Jágra

egendárny brankár Domink Hašek sa pustil do ďalšej českej hokejovej legendy Jaromíra Jágra. "Dominátorovi" sa nepáči, akým spôsobom sa jeho bývalý reprezentačný kolega rozlúčil s kariérou v národnom drese po uplynulých majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ako povedal pre český denník Sport, Jágr podľa neho neuniesol kritiku svojich výkonov na šampionáte a reagoval nemiestne. "Je to prejav neúcty," reagoval Hašek na Jágrove slová počas MS. "Nepotrebujem, aby si moje meno bral niekto do úst, keď nevie nič o tom, aká je úcta. Štvú ma ľudia, ktorí vyjadria nejaký názor a nevedia ani.... Ja zo seba nerobím génia, ale hokej hrám 25 rokov a musel som sa nejakým spôsobom prispôsobiť. Keď niekto niečo vypustí, musí si byť istý, že to má zmysel, pretože to ovplyvní názory ďalších ľudí," uviedol Jágr.

"Čo povedal, je neospravedlniteľné. Ku všetkým, ktorí si dovolili Jágra kritizovať, ako sa postavil k ľuďom, ktorí to spravili. Postavil sa do pozície, že on znamená niečo viac než jeho kritici, keď im toto odkázal. Ja som niekto a vy nemáte právo ma kritizovať. A to je zlé, s tým nikdy nemôžem súhlasiť," reagoval Hašek.

Jágr bol na uplynulých MS s ôsmimi bodmi najproduktívnejším českým hráčom. Na druhej strane sa pomaly rozbiehal a v závere, keď mužstvo hralo o medaily, príliš často fauloval. Česi v semifinále s Fínskom i boji o bronz so Švédmi nedali ani gól a oba duely prehrali 0:3. Po tom poslednom Jágr vyhlásil, že v reprezentácii končí a obul sa do kritikov i rozhodcov, ktorých nazval klaunmi.

"Keď som to prvýkrát videl, tak ma napadlo, či sa nezbláznil. Potom ma to stále viac mrzelo. Keby to urobil ktorýkoľvek iný človek, tak si poviem, je to hlupák, nech si hovorí, čo chce. Ale on je hokejista, najväčšia osobnosť českého národa," pokračoval pre Sport Hašek. "Kritika vždy bola a bude. A bez tých ľudí by on ani nemohol byť, rovnako ako ja. Keby nás stále niekto plácal po ramenách, akí sme dobrí, to by nebolo normálne."

Hašek spolu s Jágrom vyhral olympijský turnaj v Nagane. Je dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára, šesťnásobný najlepší brankár NHL a dvojnásobný držiteľ Hartovej trofeje.

Zdieľajte:
Pridal: Peter H
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články