Halák vychytal Red Wings, Višňovský a Tatar asistovali

Päť nočných zápasov, päť Slovákov v akcii, taká bola piatková noc v NHL.

V prvom zápase medzi New Jersey Devils a Tampou Bay vyhrali domáci po samostatných nájazdoch 3:2. Už po prvej prvej tretine vyhrávali Devils 2:0, no tím okolo Stevena Stamkosa sa nevzdal a dotiahli zápas do samostatných nájazdov a získali aspoň bod. V nájazdoch bol jediným úspešným aktérom český útočník Patrik Eliáš.

V zápase medzi Ottawou a Anaheimom nemali „káčeri“ žiadnu šancu. Ottawa po prvýkrát v sezóne strelila šesť gólov čo jej pohodlne stačilo na výhru 6:2.

Slovenský obranca Ľubomír Višňovský zaknihoval ďalšiu asistenciu, keď jeho strelu dokázal do brány pretlačiť Brock Nelson. Tomáš Tatar taktiež prispel jednou asistenciou pri góle Henrika Zetterberga v 9. minúte zápasu, no bol to jediný gól, ktorý slovenský brankár Jaroslav Halák pustil za svoj chrbát. Ďalších 17 striel vykryl a pripísal si 94,4% úspešnosť zákrokov. Tomáš Jurčo nebodoval.

Ani Zdeno Chára sa z výhry netešil, jeho tím Boston Bruins prehral vo Winnipegu 2:1.

Naopak Dallas vyhral tesne 2:1 na ľade Calgary Flames zásluhou svojho kapitána Jamieho Benna, ktorý strelil gól a na jeden prihral, Cody Eakin si tiež pripísal dva body, keď prihrával na oba góly svojho tímu.

New Jersey - Tampa Bay 3:2 sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Góly: 4. Henrique (Greene, Gomez), 16. Eliáš (Havlát, Henrique), rozh. náj. Eliáš – 35. Stamkos (Callahan, Drouin), 60. Kučerov (Garrsion, Callhan)

Ottawa - Anaheim 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Michálek (Karlsson, Zibanejad), 9. Stone (Borowiecki, Turris), 37. Turris, 37. Hoffman, 46. Hoffman (Ryan, Karlsson), 57. Zibanejad (Ryan) – 40. Getzlaf (Etem, Lovejoy), 42. Getzlaf (Lovejoy)

Detroit - NY Islanders 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 9. Henrik Zetterberg (Helm, TATAR) – 17. Brock Nelson (VIŠŇOVSKÝ, Lee), 31. Anders Lee (Nelson)

Winnipeg - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 4. Kane (Clitsome, Harrison), 40. Byfuglien (Scheifele, Wheeler) – 25. Krug (Kelly, Soderberg)

Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 39. Giordano (Byron, Glencross) – 24. Ja.Benn (Seguin, Eakin), 32. Daley (Ja.Benn, Eakin)

Zdroje informácií: HokejovySvet.sk, nhl.com