Výsledky z KHL

Slovenskí hokejisti Milan Jurčina a Marcel Hossa sa gólovo presadili pri utorňajšom triumfe Dinama Riga v KHL nad Atlantom Mytišči v pomere 4:2.

Kým pre Hossu to bol tretí presný zásah v sezóne, Jurčina sa z neho radoval premiérovo nielen v drese lotyšského klubu, ale v rámci svojej krátkej, len osemzápasovej kariéry v nadnárodnej súťaži.

Gólová chvíľa skúseného beka prišla v 40. minúte. Po odsedení si dvojminútového trestu naskočil na ľadovú plochu, pozabudnutý na útočnej modrej dostal ideálnu prihrávku do nájazdu od Upitisa a zvýšil na 3:1. Práve jeho presný zásah sa počítal ako víťazný. Za stretnutím však dal gólovú bodku jeho krajan Marcel Hossa, ktorý v 48. minúte v presilovke zvýšil náskok domácich.

Ani gól Marcela Haščáka nepomohol Amuru Chabarovsk k bodom v utorňajšom stretnutí KHL. Tím z Ďalekého východu prehral na ľade AK Bars Kazaň 1:3, hoci od 10. minúty viedol zásluhou presného zásahu slovenského reprezentanta.

Po dvoch víťazstvách si ďalšiu prehru pripísali hokejisti Admiralu Vladivostok. Zverenci Dušana Gregora viedli v 35. minúte na ľade SKA Petrohrad už 3:0, no zápas napokon nedotiahli do víťazného konca. V ďalšom priebehu stretnutia mierili presne už len domáci a nepriaznivé skóre otočili vo svoj prospech na konečných 4:3.

Hráči Metallurgu Magnitogorsk zdolali na domácom ľade Sibir Novosibirsk 2:1. Tesný triumf obhajcu Gagarinovho pohára, ktorý priebežne figuruje na čele tabuľky nadnárodnej súťaže, zariadil dvoma gólmi český útočník Jan Kovář.

utorok - sumáre:

Metallurg Magnitogorsk - Sibir Novosibirsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 19. Kovář, 52. Kovář - 25. Kutuzov

Salavat Julajev Ufa - Dinamo Moskva 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Góly: 7. Makarov, 12. Gluchov - 22. Tereščenko, 29. Tereščenko, 38. Gorovikov, 60. Volkov

Avtomobilist Jekaterinburg - Metallurg Novokuzneck 2:3 (0:3, 0:0, 2:0)

Góly: 48. Simakov, 57. Brule - 2. Plotnikov, 4. Kurepanov, 13. Malcev

Jugra Chanty Mansijsk - Traktor Čeľabinsk 3:4 pp a sn (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Jacenko, 4. Buľanskij, 39. Kašpar - 16. Glinkin, 43. Gubarev, 55. Růžička, roz. nájazd A. Kosticyn

Torpedo Nižnij Novgorod - Dinamo Minsk 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 36. Nokelainen - 26. Meleško, 64. Meleško

CSKA Moskva - Lada Togliatti 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 34. Telegin, 46. Prochorkin, 56. Radulov

Severstaľ Čerepovec - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Zemčenko, 47. Kagarlickij - 15. Stepanov, 40. Chochrjakov, roz. nájazd Truňov

AK Bars Kazaň - Amur Chabarovsk 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 12. Varnakov, 32. Azevedo, 35. Varnakov - 10. HAŠČÁK

SKA Petrohrad - Admiral Vladivostok 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Góly: 36. Panarin, 37. Tichonov, 45. Thoresen, 46. Alexandrov - 18. Sokolov, 25. Gynge, 35. Bergfors

Jokerit Helsinki - Viťaz Podoľsk 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Góly: 12. Hagman, 15. Aaltonen, 50. Hagman - 12. Koroľov, 27. Kempe, 29. Horák, 52. Mamin

Dinamo Riga - Atlant Mytišči 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 16. Darzinš, 25. Skvorcovs, 40. JURČINA, 48. HOSSA - 2. Radulov, 48. Němec