ZA 7 DNÍ: Slováci gólovo aktívni, na konci sezóny rozhodli o viacerých víťazstvách

EURÓPA, AMERIKA, ÁZIA – Pravidelný prehľad pôsobenia slovenských hokejistov hrajúcich v zahraničných ligách, ktorí boli úspešní, tentoraz od 20.4. do 26.4.2017.
Zdroj: TASR - Záborský (Omsk) pred bránkou Slovana v KHL v septembri 2012

ŠTVRTOK 20.4.

NHL (USA/Kanada) – osemfinále: Edmonton – San Jose 4:3 po predĺžení, stav série 3:2, Andrej Sekera (Edmonton) 0+1.

SHL (Švédsko) – finále: Jönköping – Brynäs 3:4 po predĺžení, stav série 1:2, Tomáš Záborský (Brynäs) 1+0, strelil víťazný gól.

PIATOK 21.4.

AHL (USA/Kanada) – osemfinále: Providence – Wilkes-Barre/Scranton 2:1, stav série 1:0, Peter Cehlárik (Providence) 0+1.

USHL (USA) - štvrťfinále: Des Moines – Sioux City 2:1, konečný stav série 0:3, Kristián Pospíšil (Sioux City) ako prvá hviezda duelu 1+0, vsietil víťazný zásah.

Liiga (Fínsko) – o tretie miesto: Jyväskylä – IFK Helsinki 6:5 po predĺžení, Michel Miklík (Jyväskylä) 1+1, vsietil rozhodujúci presný zásah.

Tipsport Extraliga (Česko) – baráž o udržanie: České Budejovice – Pardubice 1:3, Rastislav Špirko (Pardubice) 1+0, jeho gól bol víťazným, Jihlava – Karlove Vary 2:3 po predĺžení, Dávid Gríger (Karlove Vary) 2+0, vrátane rozhodujúceho gólu, Tomáš Harant (Karlove Vary) 0+1.

SOBOTA 22.4.

SHL (Švédsko) – finále: Brynäs – Jönköping 4:6, stav série 2:2, Tomáš Záborský (Brynäs) 2+1.

NEDEĽA 16.4.

Tipsport Extraliga (Česko) – baráž o udržanie: Karlove Vary – České Budejovice 1:0, Pardubice – Jihlava 4:2, zo záchrany v najvyššej súťaži sa tešili Pardubice (Ján Sýkora, Rastislav Špirko) a postup do nej si vybojovala Jihlava (Patrik Danišovský).

DEL 2 (Nemecko) – finále: Bietigheim – Frankfurt 2:1, stav série 2:3, Robin Just (Bietigheim) 1+0, strelil víťazný gól.

PONDELOK 24.4.

SHL (Švédsko) – finále: Jönköping – Brynäs 0:2, stav série 2:3, Tomáš Záborský (Brynäs) nebodoval, i keď vyslal na bránku domácich 4 puky.

Liiga (Fínsko) – finále: Kuopio – Tampere 2:5, stav série 2:2, Denis Godla (Kuopio) chytal od 26. minúty, vstúpil do stretnutia za stavu 1:4, mal potom 90% úspešnosť zásahov, keď kryl 9 z 10 pukov.

UTOROK 25.4.

ECHL (USA/Kanada) – osemfinále: Florida - Orlando 6:4, stav série 3:3, Miloš Bubela (Orlando) 1+0.

DEL 2 (Nemecko) – finále: Frankfurt – Bietigheim 5:2, konečný stav série 4:2, Robin Just (Bietigheim) 0+1.

STREDA 26.4.

NHL (USA/Kanada) – štvrťfinále: Anaheim – Edmonton 3:5, stav série 0:1, z výhry sa tešil Andrej Sekera (Edmonton), i keď nebodoval.

ECHL (USA/Kanada) – osemfinále: Florida - Orlando 7:4, konečný stav série 4:3, Miloš Bubela (Orlando) 1+0.

OHL (Kanada) – semifinále: Owen Sound – Erie 3:4, stav série 2:2, Erik Černák (Erie) zaznamenal 2 plusové body.

Prečítajte si aj: PREDCHÁDZAJÚCI SUMÁR OD 13.4. DO 19.4.
Zdroje informácií: evysledky.com, slovakhockey.sk, hokejovysvet.sk