VIDEO Školácka chyba skúseného trénera: Už sa mi to v živote nestane, dušoval sa Babcock

NHL
TORONTO - Ani skúsený tréner sa nevyvaruje školáckych chýb.

Patrí medzi najrenomovanejších trénerov zámorskej NHL. Kouč Toronta Maple Leafs Mike Babcock sa v stredajšom zápase proti Columbusu dopustil chyby zelenáča.

Prečítajte si aj: Halák sa dočkal, bratislavský rodák sa vracia do NHL!

Všetko to začalo momentom, keď český obranca Roman Polák v úvode tretej tretiny inkasoval trest do konca zápasu za narazenie domáceho Bjorkstranda. Lenže skúsený kouč zabudol za vylúčeného beka poslať na lavicu hanby náhradu. Pravidlá síce umožňujú poslať tam niekoho dodatočne pri prerušení hry pred vypršaním trestu, no k tomuto momentu došlo až takmer dve minúty po konci presilovky Columbusu.

"Nikdy nebudem čakať, kým tam pošlem hráč. Môžem povedať, že v živote sa mi to už nestane," povedal po zápase Babcock. Našťastie Toronto predĺženú hru v oslabení prežili bez ujmy, udržali si náskok 3:2 a v závere duelu pridali ďalšie dva góly.