VIDEO Slováci úradovali pri ďalších víťazstvách Liberca a Chomutova

PRAHA - V Liberci a Třinci pokračovali štvrťfinálové série českej Tipsport Extraligy.

Hokejisti Liberca vyhrali v stredajšom druhom stretnutí štvrťfinále play off českej extraligy nad Škodou Plzeň 4:2 a v sérii vedú už 2:0. Výraznou mierou sa na triumfe víťaza základnej časti a obhajcu majstrovskej trofeje podieľal slovenský útočník Milan Bartovič, ktorý zaznamenal dva góly a asistenciu. V bránke Liberca sa predstavil Ján Lašák.

Chomutov už vedie v sérii s Třincom 2:0, keď vyhral oba duely na ľade favorizovaného súpera. Vo štvrtok triumfoval 4:3 po predĺžení, keď sa v 77. minúte stal hrdinom Vladimír Růžička. Dvoma bodmi (1+1) sa na úspechu Chomutova podieľal aj slovenský útočník Dávid Skokan, v bránke stál Ján Laco.

štvrťfinále play off:

Bílí Tygři Liberec – Škoda Plzeň 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Valský, 5. BARTOVIČ, 29. BARTOVIČ, 58. Krenželok (BARTOVIČ) – 3. Lev, 15. ČEREŠŇÁK
/stav série: 2:0/

Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:4 pp (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 21. Netík, 28. Kane, 30. Roth – 19. Koblasa, 33. SKOKAN, 39. Huml (SKOKAN), 77. Růžička