V Nórsku sa duel skončil po vyše 217 minútach hry a viac než 8,5 hodín od začiatku

Hamar 13. marca (TASR) - Hokejisti Storhamaru Dragons zdolali v piatom zápase štvrťfinále play off nórskej ligy Spartu Warriors 2:1 až po 217 minútach a 14 sekundách hry. O osude zrejme najdlhšieho duelu hokejovej histórie rozhodol domáci Joakim Jensen v ôsmom predĺžení. Stretnutie sa začalo v nedeľu o 18.00 h, skončilo sa o viac než 8,5 hodiny neskôr - v noci na pondelok o 2.32 h.
Zdroj: oddsbladet.com

Storhamar vedie sériu hranú na štyri víťazstvá 3:2 na zápasy. Agentúra AP pripomenula, že najdlhší zápas zámorskej NHL sa odohral vo finále Stanleyho pohára 1936, keď Detroit Red Wings pokoril Montreal Maroons 1:0 gólom Muda Bruneteaua v 17. minúte šiesteho predĺženia.