ZA 7 DNÍ: Úspechy Bučeka, Bondru, Melicherčíka, Radivojeviča či Haláka

EURÓPA, AMERIKA, ÁZIA – Pravidelný prehľad pôsobenia slovenských hokejistov hrajúcich v zahraničných ligách, ktorí boli úspešní, tentoraz od 2.3. do 8.3.2017.
Zdroj: TASR - Samuel Buček v drese SR na Memoriáli Ivana Hlinku 2015

ŠTVRTOK 2.3.

ECHL (USA/Kanada): Treťou hviezdou stretnutia Orlando – Greenville 5:7 bol dvojgólový strelec domácich Miloš Bubela.

Liiga (Fínsko): Po zranení sa vracajúci Michel Miklík otváral skóre duelu Jyväskylä – Kuopio 5:3, pomohol tak k výhre domácich.

PIATOK 3.3.

NHL (USA/Kanada): Tomáš Tatar poslal svojim vyrovnávajúcim gólom do predĺženia súboj Calgary – Detroit, ale jeho Red Wings prehrali napokon 2:3. V novom drese dostal šancu prvý raz si zachytať Peter Budaj, kryl 30 z 34 pukov, ale jeho Tampa Bay prehrala v Pittsburghu 2:5.

WHL (Kanada): Na výhre Prince George nad Kamloops 8:4 sa gólom a asistenciou podieľal aj Radovan Bondra.

QMJHL (Kanada): Po dlhšom čase sa strelecky presadil Samuel Buček, ale jeho gól a asistencia nestačili Shawiniganu a prehral s Drummondvillom 5:6.

Tipsport Extraliga (Česko): V záverečnom kole základnej časti zvíťazil prvý Liberec nad desiatou Mladou Boleslavou 4:1. Zásluhu na tom mali piati Slováci, Ján Lašák (96,55% úspešnosť zákrokov), Mário Bližňák, Adam Jánošík (obaja 1+0), Milan Bartovič a Branko Radivojevič (obaja 0+1). Ján Sýkora prispel dvomi gólmi, vrátane rozhodujúceho, k výhre posledných Pardubíc nad piatym Litvínovom 4:3 po predĺžení. Raz skórovali Andrej Kudrna (Sparta Praha) a Roman Kukumberg (Hradec Králové). Sparta prehrala s Plzňou 2:3 po nájazdoch, Hradec Králové vyhral v Chomutove 3:1. V dueli Olomouc – Brno 3:2 po samostatných nájazdoch sa z výhry tešil Branislav Konrád (15 zo 17 pukov) na úkor Marka Čiliaka (38 zo 40 pukov). Peter Hamerlík vychytal víťazstvo Třinca nad Vítkovicami 3:2 po predĺžení, keď kryl 32 z 34 striel. Osobné štatistiky: Radivojevič sa s 33 bodmi za 9 gólov a 24 asistencii stal najproduktívnejším Slovákom v súťaži (celkovo 22.). Lašák skončil s priemerom 1,92 inkasovaného gólu na zápas druhý medzi všetkými brankármi, hneď za svojim českým kolegom z Liberca. Janus bol s 93,05-percentnou úspešnosťou zásahov tretí najlepší v tejto štatistike.

DEL 2 (Nemecko): Robin Just prispel dvomi asistenciami k výhre Bietigheimu na ľade Lausitzeru 8:2. Na dva presné zásahy prihrával aj Martin Bartek, ale Crimmitschau prehral v Kassele 2:4.

Ligue Magnus (Francúzsko) – skupina o udržanie: K víťazstvu Nice nad Štrasburgom 4:0 pomohol gólom a asistenciou Vladimír Kubuš, raz asistoval aj Mário Kurali. Peter Hrehorčák prihrával na dva góly Chamonix-Morzine pri výhre v Dijone 7:2.

EBEL (Rakúsko) – štvrťfinále: Linz – Bolzano 0:2, stav série 1:2, Marcel Melicherčík (Bolzano) 100% úspešnosť (53 z 53 striel).

SOBOTA 4.3.

NHL (USA/Kanada): Richard Pánik prispel dvomi asistenciami k výhre Chicaga v Nashville 5:3.

AHL (USA/Kanada): Bridgeport prehral v Rochestri 3:4 po predĺžení, napriek 40-tim úspešným zákrokom Jaroslava Haláka.

WHL (Kanada): Prince George zdolal Kamloops tentoraz 6:1, treťou hviezdou duelu bol dvakrát asistujúci Radovan Bondra.

SHL (Švédsko): Örebro prehralo s Vaxjö 2:3 po predĺžení, jeden gól domácich vsietil Libor Hudáček. Jeho brat Július Hudáček kryl 36 z 39 striel.

Liiga (Fínsko): V stretnutí Kuopio – Lappeenranta 6:0 vychytal čisté konto domácim Denis Godla, keď kryl všetkých 13 striel.

Ligue Magnus (Francúzsko) – štvrťfinále: Lyon – Bordeaux 3:4 po nájazdoch, stav série 1:2, Stanislav Takáč (Lyon) 1+0; Epinal – Gap 4:7, stav série 0:3, Branislav Rehuš (Gap) 0+3.

AlpsHL (Rakúsko) – štvrťfinále: Neumarkt – Ritten 3:4, stav série 0:2, Rastislav Gašpar (Neumarkt) 0+1.

NEDEĽA 5.3.

ECHL (USA/Kanada): Radoslav Illo sa jedným gólom podieľal na výhre Missouri nad Tulsou 6:3.

QMJHL (Kanada): Prvou hviezdou duelu Shawinigan – Sherbrooke 4:5 po predĺžení bol domáci Samuel Buček, autor dvoch presných zásahov a jednej gólovej prihrávky.

DEL 2 (Nemecko): Jediný gól Ravensburgu pri prehre v Bad Nauheime 1:4 vsietil Adam Lapšanský. Raz sa strelecky presadil Ivan Čiernik, ale Crimmitschau prehral s Riessersee 2:5.

GET-ligaen (Nórsko) – baráž o udržanie: Comet Halden – Kongsvinger 5:6, Alex Výhonský (Kongsvinger) 1+2, Jakub Cíger (Kongsvinger) 1+0; Manglerud Oslo – Nidaros Trondheim 5:3, Vladimír Kútny (Nidaros) 0+1.

EBEL (Rakúsko) – štvrťfinále: Bolzano – Linz 5:4 po predĺžení, stav série 3:1, Marcel Melicherčík (Bolzano) 87,1% úspešnosť (27 z 31 striel).

PONDELOK 6.3.

Tipsport Extraliga (Česko) – osemfinále: Vítkovice – Plzeň 3:1, stav série 1:0, Karol Sloboda (Vítkovice) 1+1, Michael Vandas (Vítkovice) 0+1; Chomutov – Mladá Boleslav 1:7, stav série 0:1, Dávid Skokan (Chomutov) 0+1, Ján Laco (Chomutov) 81,25% úspešnosť (13 zo 16 striel).

Championship (Kazachstan): Skóre duelu Kokshetau – Pavlodar otváral hosťujúci Peter Fabuš, ale domáci napokon zvíťazili 2:1.

MOL Liga (Maďarsko) – semifinále: Debrecín – MAC Budapešť 4:2, stav série 1:3, Martin Saluga (Debrecín) 1+2.

UTOROK 7.3.

AHL (USA/Kanada): Bridgeport zdolal Providence 5:3 aj vďaka 41 úspešným zákrokom Jaroslava Haláka zo 44 striel.

Tipsport Extraliga (Česko) – osemfinále: Vítkovice – Plzeň 3:2 po predĺžení, stav série 2:0, Karol Sloboda, Tomáš Hrnka (obaja Vítkovice) 0+1; Chomutov – Mladá Boleslav 1:6, stav série 0:2, Juraj Valach (Chomutov) 0+1, Ján Laco (Chomutov) 82,86% úspešnosť (29 z 35 striel); O udržanie: Olomouc – Karlove Vary 2:6, Dávid Gríger (Karlove Vary) 1+2, Tomáš Harant (Karlove Vary) 1+0.

DEL 2 (Nemecko) – osemfinále: Freiburg – Ravensburg 3:4 po predĺžení, stav série 0:1, Adam Lapšanský (Ravensburg) 1+1, jeho gól rozhodol o výsledku; Bayreuth – Riessersee 5:1, stav série 1:0, Ivan Koložváry (Bayreuth) 0+3, Jozef Potáč (Bayreuth) 0+1.

EBEL (Rakúsko) – štvrťfinále: Linz – Bolzano 3:4, konečný stav série 1:4, Marcel Melicherčík (Bolzano) 91,43% úspešnosť (32 z 35 striel).

Championship (Kazachstan): Lukáš Martinka prispel jedným presným zásahom k výhre Petropavlovsku v Rudnom 4:3.

Polska Hokej Liga (Poľsko) – semifinále: Krakov – Podhale 7:3, stav série 1:0, Tomáš Sýkora (Krakov) 0+3.

Campionatul National (Rumunsko) – semifinále: Brašov – Galati 4:3, stav série 1:0, Richard Filip (Brašov) 1+0, Tomáš Klempa (Brašov) 0+2, Juraj Ďurkech (Galati) 1+0, Ondrej Rusnák (Galati) 1+0, Róbert Krajči (Galati) 0+1.

STREDA 8.3.

NHL (USA/Kanada): Zdeno Chára prispel dvomi asistenciami k výhre Bostonu nad Detroitom 6:1. Prehu Winnipegu s Pittsburgom korigoval Marko Daňo gólom na 4:7.

WHL (Kanada): Prince George prehral v Portlande 4:5, treťou hviezdou duelu bol trikrát asistujúci hosť Radovan Bondra.

Ligue Magnus (Francúzsko) – štvrťfinále: Bordeaux – Lyon 2:1, konečný stav série 4:1, Stanislav Takáč (Lyon) 0+1.

Polska Hokej Liga (Poľsko) – semifinále: Krakov – Podhale 4:3, stav série 2:0, Peter Novajovský (Krakov) 0+1.

Campionatul National (Rumunsko) – semifinále: Brašov – Galati 6:1, stav série 2:0, Richard Filip (Brašov) 1+2, Tomáš Klempa (Brašov) 1+0.

Prečítajte si aj: PREDCHÁDZAJÚCI SUMÁR OD 23.2. DO 1.3.
Zdroje informácií: evysledky.com, slovakhockey.sk, icehockey.kz, hokejovysvet.sk