VIDEO Medvede na Podpoľaní ožili: Fanklub vyburácal hráčov ku kvalitnému výkonu!

SHL
DETVA - Hokejisti HC 07 Orin Detva zvládli aj druhý duel finále play off Budiš I. ligy, keď v utorok na domácej pôde zdolali HK Skalica 3:1 a v boji o titul tak vedú už 2:0 na zápasy.
Zdroj: facebook.com

Druhý finálový duel mal od úvodu vyrovnanejší priebeh ako prvé vzájomné stretnutie. Hralo sa aktívne na oboch stranách a mužstvá si vyskúšali aj početné výhody. Ako prví udreli hostia v 10. minúte. Orčík Kučerovu strelu ešte vyrazil, ale na dorážku Pavešica už bol prikrátky - 0:1. Druhé dejstvo poznačili časté vylúčenia, aktívnejší boli domáci hráči, no Petríka v skalickej bránke neprekonali. Podarilo sa im to až v tretej časti, keď tromi gólmi otočili duel a tešili sa z druhého triumfu v sérii. O presné zásahy sa postarali v 44. minúte Petro, o štyri neskôr v presilovke Říha a v 60. min upravil na konečných 3:1 do prázdnej bránky Žilka.

Prečítajte si aj: VIDEO Hossa, Pánik a Jurčo majú našliapnuté na obrovskú senzáciu: Ich zlúčenie vytvára nezastaviteľnú mašinu jastrabov!

HC 07 Orin Detva - HK Skalica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 44. Petro (Říha, Gachulinec), 48. Říha (Gachulinec, Srnka), 60. Žilka (Petro) - 10. Pavešic (Kučera, Hluch). Rozhodovali: Snášel, Mihaľov - Holienka, Stanzel, vylúčení: 8:9, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 700 divákov

HC 07 Orin Detva: Orčík – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Valjent, Zorvan, Mačkovič, Jendroľ – Škvardilo, V. Fekiač, Gašpar – Török, Petro, Žilka – Poliaček, Srnka, Říha – Videlka, Huňady, Hrušík

HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešič, Vanek, Hílek – Romančík, Vereš, Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, Dvonč – Halabrín, Krýdl, Janáč