VIDEO Trocheck hrdinom 4,6 sekundy pred koncom, skvelý zákrok mladého Čecha takmer s klaksónom

NHL
NEW YORK - Na programe boli v NHL iba dva zápasy, ale momentov, ktoré stoja za to, sa zrodila hneď niekoľko.
Zdroj: nhl.com

Florida Panthers výhrou 2:1 na ľade St. Louis Blues vyhrala aj svoj piaty duel z posledných piatich na ľade súperov. O tesnom víťazstve rozhodol šikovný útočník Vincent Trocheck a to presne 4,6 sekundy pred záverečným klaksónom, teda v čase, keď sa zdalo, že duel pôjde do predĺženia.

Veselo na konci stretnutia bolo aj v Arizone. Coyotes viedli 3:2 a Anaheim vyvinul záverečný nápor so šiestimi hráčmi, lenže necelé dve sekundy pred koncom sa blysol úžasným zákrokom mladý český gólman Marek Langhamer, ktorý znemožnil Ritchiemu vyrovnať.

Krásna akcia Arizony znamenala už v tretej minúte úvodný gól stretnutia proti Anaheimu. Shane Doan prihral o generáciu mladšiemu Christianovi Dvorakovi, ktorý rutinérsky "vykúpal" Berniera. Aj druhý gól sa musel domácim fanúšikom páčiť, na konci akcie bol Jakob Chychrun.

Trocheck sa stal floridským hrdinom, ale aj Remier podržal svoj tím hlavne týmto zákrokom. Je však pravda, že Lehtera zakončenie nenasmeroval najlepšie.

Ani dva góly kapitána "káčerov" Ryana Getzlafa na body nakoniec nestačili. Minimálne ten druhý ale určite stál za to.

Zdroje informácií: hokejovysvet.sk, nhl.com (video)