VIDEO Marinčin si pripísal bod, kríza slovenských Kráľov pokračuje

NHL
VANCOUVER - Slovenský hokejový obranca Martin Marinčin prispel jednou asistenciou k triumfu jeho Toronta Maple Leafs v nočnom zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Calgray Flames 4:0. Pre dvadsaťštyriročného zadáka to bol šiesty bod v 18 zápasoch prebiehajúcej sezóny.

Marinčin pridal aj dve "plusky" a zblokoval päť striel súperov, najviac z hráčov Toronta. Na ľade strávil 20:41 minút, pričom až 6:34 minút v oslabení.

Prečítajte si aj: Tipérsky špeciál: Predĺži Slovan famóznu sériu? Boj belasých o play-off pokračuje po najdlhšom lete!

Líder celej súťaže Washington zdolal Carolinu vysoko 6:1, natiahol víťaznú sériu na tri zápasy a dokopy bodoval už v štrnástich v rade.

Hrdinom duelu Colorado - San Jose (2:5) sa stal veterán hostí Patrick Marleau, ktorý strelil štyri góly. Bol to jeho prvý takýto zápis v dlhoročnej kariére NHL. Tridsaťsedemročný útočník na to pritom potreboval iba štyri strely v tretej tretine, svoj rekordný kúsok zaznamenal v priebehu 13 minút.

Marleau je iba dvanásty hráč histórie, ktorý strelil štyri presné zásahy v jednej tretine a prvý od legendárneho Maria Lemieuxa. Tomu sa to podarilo 26. januára 1997 proti Montrealu Canadiens. "Bola to dobrá tretina," pochvaľoval si Marleau.

NEW YORK RANGERS - LOS ANGELES KINGS 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 12. Pirri, 34. Puempel (Stepan, Girardi), 47. Zuccarello (Miller) - 39. Nolan (Andreoff, Doughty), 60. Clifford (Muzzin, Nolan). Brankári: Lundqvist - Zatkoff, strely na bránku: 17:38, 18.006 divákov.

WASHINGTON CAPITALS - CAROLINA HURRICANES 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly: 12. Orlov (Kuznecov, Burakovsky), 18. Williams (Alzner, Niskanen), 29. Orlov (Connolly, Burakovsky), 39. Kuznecov (Alzner, Williams), 54. Oshie (Ovečkin, Bäckström), 58. Eller (Schmidt, Burakovsky) - 5. Staal (Lindholm, Aho). Brankári: Holtby - Ward, strely na bránku: 25:26, 18.506 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - CALGARY FLAMES 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 19. Marner (Zajcev), 28. Kadri (Nylander), 37. Hyman (MARINČIN), 43. Kadri (Marner, Zajcev). Brankári: Andersen - Elliot, strely na bránku: 28:26, 19.043 divákov.

WINNIPEG JETS - ANAHEIM DUCKS 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Góly: 3. Copp (Scheifele, Trouba), 53. Ehlers (Enström, Little) - 5. Shaw (Fowler, Cramarossa), 6. Rakell (Getzlaf, Lindholm), 49. Getzlaf (Theodore, Perry). Brankári: Pavelec - Bernier, strely na bránku: 33:27, 15.294 divákov.

ARIZONA COYOTES - FLORIDA PANTHERS 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 23. Fischer (Chychrun, Burmistrov), 23. White (Chychrun, Murphy), 61. Rieder (Burmistrov, Goligoski) - 15. Trocheck (Kindl, Audy-Marchessault), 27. Sgarbossa (Sceviour, MacKenzie). Brankári: Smith - Luongo, strely na bránku: 42:25, 10.042 divákov.

COLORADO AVALANCHE - SAN JOSE SHARKS 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Góly: 31. Iginla (Grigorenko, Zadorov), 52. Zadorov (Comeau, Tjutin) - 20. Burns (Schlemko, Couture), 43. Marleau (Vlasic, Boedker), 46. Marleau (Couture, Burns), 51. Marleau (Pavelski, Burns), 57. Marleau (Vlasic). Brankári: Martin - Jones, strely na bránku: 28:26, 13.803 divákov.