VIDEO Spengler Cup: Skončili sa základné skupiny, smerujeme do vyraďovačky
Skupina Torriani
HC Lugano – Avtomobilist Jekaterinburg 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 10. Wisniewski (Klasen), 32. Sannitz (Wilson, Lapierre), 33. Gardner (Fazzini), 60. Klasen (Lapierre) – 18. Monya (Česalin), 49. Garejev (Ščitov)
HC Lugano: Merzlikins (Manzato) – Chiesa, Furrer, Wisniewski, Wilson, Heinrich, Ulmer, Ronchetti, Hirschi – Vesce, Mårtensson, Klasen – Bürgler, Zackrisson, Hofmann – Walker, Lapierre, Sannitz – Fazzini, Gardner, Reuille
Avtomobilist Jekaterinburg: Lisutin (33. Sochatskij) – Čajkovský, Vasilevskij, Megalinskij, Ščitov, Timašov, Kivistö, Žuravľov, Turbin – Simakov, Tičar, Michnov – Čistov, Koukal, Garejev – Monya, Torčeňuk, Romanov – Buchtele, Golyšev, Česalin – Gubin
HK Mountfield Hradec Králové 4:3 Avtomobilist Jekaterinburg (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 5. Jarůšek (Dej), 25. Kukumberg (Gregorc, Bednář), 53. Kukumberg (Pavlas), 56. Jarůšek (Džerinš) – 1. Moňa (Timašov), 38. Golyšev (Torčeňuk), 40. Čajkovský (Alexej Vasilevskij)
Hradec Králové: Rybár (Kacetl) – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Ehrhardt, Pavlas – Šimánek, Džerinš, Červený – Kukumberg, Bednář, Dej – Dragoun, Picard, Jarůšek – Monnet, Köhler, Lhoták
Jekaterinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Čajkovský, Alexej Vasilevskij, Ščitov, Megalinskij, Timašov, Turbin, Kivistö, Žuravľov – Tičar, Čistov, Buchtele – Simakov, Golyšev, Gubin – Torčeňuk, Česalin, Moňa – K. Volkov, Mingalejev, Ivašov
HC Lugano - Mountfield Hradec Králové 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Góly: 12. Hofmann (Wilson), 19. Hofmann, 30. Fazzini (Lapierre), 31. Vesce (Klasen) – 12. Šimánek (Červený, Džerinš), 44. Džerinš, 52. Červený
HC Lugano: Manzato (52. Merzlikins) – Furrer, Chiesa, Wilson, Wisniewski, Ulmer, Heinrich, Hirschi, Sartori – Mårtensson, Klasen, Vesce – Hofmann, Zackrisson, Bürgler – Lapierre, Sannitz, Walker – Bertaggia, Fazzini, Gardner
Hradec Králové: Rybár (31. Kacetl) – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Ehrhardt, Pavlas – Šimánek, Džerinš, Červený – Kukumberg, Bednář, Dej – Dragoun, Picard, Jarůšek – Köhler, Lhoták, Knotek
Konečná tabuľka skupiny Torriani
1. HC Lugano 6 bodov, 8:5
2. Hradec Králové 3 body, 7:7
3. Jekaterinburg 0 bodov, 5:8
Skupina Cattini
HC Dinamo Minsk – Kanada 7:4 (2:3, 1:0, 4:1)
Góly: 3. Materukhin (Gotovets), 17. Kovyrshin (Komarov, Materukhin), 31. Lisovets (Ellison, Materukhin), 47. Korobov (Komarov), 51. Kovyrshin (Klinkhammer), 55. Drozd (Graborenko), 59. Komarov (Chenkel) – 6. Ebbett (Jeffrey, Raymond), 13. Noreau (Ebbett), 14. Raymond (Flood), 41. Noreau (Micflikier)
HC Dinamo Minsk: Scrivens (Lalande) – Gotovets, Shinkevits, Lisovets, Gragnani, Chenkel, Korobov, Kazakevits, Graborenko – Ellison, Kulakov, Klinkhammer – Drozd, Ambrozejczik, Komarov – Karaban, Stas, Materukhin – Stepanov, Pavlovič, Kitarov – Lopachuk, Volkov, Kovyrshin
Kanada: MacIntyre (Cooke) - Parlett, Morrisonn, Noreau, Gormley, Heshka, Flood, Vukovič - Emmerton, McIntyre, Campbell - Pouliot, DiDomenico, Micflikier - Jeffrey, Ebbett, Raymond - Sheppard, Paré, Colby Genoway - Katič
HC Davos 3:4 Kanada (1:1, 0:1, 2:2)
Góly: 12. Ledin, 46. Rahimi, 56. Ledin (M. Wieser) – 17. Raymond (Ch. Genoway, Jeffrey), 28. Emmerton, 47. Micflikier (Gormley), 53. Ebbett (Ch. Genoway)
HC Davos: Senn (Nyffeler) – Kindschi, Du Bois, Forster, Heldner, Schneeberger, Paschoud, Forrer, Rahimi – Ambühl, Sciaroni, Walser – Ledin, M. Wieser, Shore – Hall, D. Wieser, Simion – Kousal, Ruutu, Egli
Kanada: Fucale (MacIntyre) – Gormley, Noreau, Ch. Genoway, Heshka, Parlett, Morrisonn, Flood – Micflikier, Pouliot, DiDomenico – Ebbett, Raymond, McIntyre – Campbell, Emmerton, Sheppard – Co. Genoway, Jeffrey, Spaling – Paré
HC Dinamo Minsk - HC Davos 4:5 (1:1, 2:3 , 1:1)
Góly: 5. Klinkhammer, 30. Karaban (Kitarov), 31. Pavlovič (Palushaj), 48. Pavlovič (Klinkhammer) – 17. Hall (Shore, Ruutu), 22. Schneeberger (Corvi), 23. Perttu (Ruutu, M. Wieser), 30. Shore (Ledin), 42. Corvi
Dinamo Minsk: Lalande (Scrivens) – Lisovec, Korobov, Gotovec, Graborenko, Šinkevič, Chenkel – Ellison, Klinkhammer, Karaban – Komarov, Materuchin, Kovyršin – Stas, Stepanov, Pavlovi – Drozd, Palushaj, Kitarov – Lopačuk, Volkov
HC Davos: Nyffeler (Senn) – Kindschi, Jung, Forster, Heldner, Schneeberger, Paschoud, Forrer, Rahimi – Ruutu, Perttu, M. Wieser – Hall, Ledin, Shore – Sciaroni, D. Wieser, Corvi – Kessler, Ambühl, Kousal
Konečná tabuľka skupiny Cattini
1. Dinamo Minsk 3 body, 11:9
2. HC Davos 3 body, 8:7
3. Kanada 3 body, 8:10
Najlepší hráč: Maxim Noreau (Kanada)
Najkrajší gól: Luca Fazzini
Na videu od času 1:26:00
Najlepšia zostava základných skupín: Elvis Merzlikins (HC Lugano) - James Wisniewski (HC Lugano), Maxim Noreau (Kanada) - Tuomo Ruutu (HC Davos), Andrew Ebbett (Kanada), Alexander Materukhin (Dinamo Minsk)
Kanadské bodovanie po šiestich zápasoch (troch hracích dňoch):
1. Tuomo Ruutu (HC Davos) 0+4
2. Andrew Ebbett (Kanada), Mason Raymond (Kanada), Per Ledin (HC Davos) 2+1
3. Alexander Materukhin (Dinamo Minsk), Nikita Komarov (Dinamo Minsk), Linus Klasen (HC Lugano), Andris Dzerins (Hradec Králové), Rob Klinkhammer (Dinamo Minsk) 1+2
4. Roman Kukumberg (Hradec Králové), Jevgenij Kovyrshin (Dinamo Minsk), Richard Jarušek (Hradec Králové), Dmitrij Monya (Jekaterinburg), Maxim Noreau (Kanada), Gregory Hofmann (HC Lugano), Alexander Pavlovič (Dinamo Minsk) 2+0
5. James Wisniewski (HC Lugano), Jacob Micfliker (Kanada), Luca Fazzini (HC Lugano), Rudolf Červený (Hradec Králové), Drew Shore (HC Davos), Adam Hall (HC Davos), Noah Schneeberger (HC Davos), Enzo Corvi (HC Davos) 1+1
6. Chay Genoway (Kanada), Alexander Torchenyuk (Jekaterinburg), Dustin Jeffrey (Kanada), Marc-Antoione Pouliot (Kanada), Ryan Wilson (HC Lugano), Maxim Lapierre (HC Lugano) 0+2
Najlepší strelci: Andrew Ebbett (Kanada), Mason Raymond (Kanada), Per Ledin (HC Davos), Roman Kukumberg (Hradec Králové), Jevgenij Kovyrshin (Dinamo Minsk), Richard Jarušek (Hradec Králové), Dmitrij Monya (Jekaterinburg), Maxim Noreau (Kanada), Gregory Hofmann (HC Lugano), Alexander Pavlovič (Dinamo Minsk) všetci po 2
Najviac asistencií: Tuomo Ruutu (HC Davos) 4
Program štvrtého dňa (29.12.2016):
Štvrťfinále
15:05 HK Mountfield Hradec Králové - Kanada (Víťaz bude hrať semifinále proti Dinamu Minsk)
20:15 HC Davos - Avtomobilist Jekaterinburg (Víťaz bude hrať semifinále proti HC Lugano)
Program piateho dňa (30.12.2016):
Semifinále
15:05 HK Mountfield Hradec Králové - Kanada vs. HC Dinamo Minsk (A)
20:15 HC Davos - Avtomobilist Jekaterinburg vs. HC Lugano (B)
Program šiesteho dňa (31.12.2016):
Finále
12:00 A vs. B