Miklíkova úžasná premiéra: Presadil sa iba on, jeho nový klub získal všetky body!

HELSINKI - Slovenský hokejista Michel Miklík má za sebou vydarenú premiéru v drese JYP Jyväskylä. Vo svojom prvom zápase za nový klub strelil dva góly, ktorými zariadil víťazstvo 2:1 nad Jukuritom.

Tridsaťštyriročný krídelník, ktorý sezónu začal v Košiciach a potom krátko hral za Kometu Brno, otvoril skóre stredajšieho duelu fínskej Liigy, keď sa presadil v 13. minúte počas presilovky. Jukurit síce dokázal v druhej tretine odpovedať, v 46. minúte však opäť prišla chvíľa Miklíka, ktorý znovu v početnej výhode strelil víťazný gól JYP.

Fínsko - Liiga - streda:

Ilves Tampere - SaiPa Lappeenranta 1:2, JYP Jyväskylä - Jukurit 2:1 (MIKLÍK za domácich 2+0), KalPa Kuopio - Ässät Pori 6:0, Kärpät Oulu - KooKoo Kouvola 3:0, Lukko Rauma - Pelicans Lahti 2:1 pp, Sport Vaasa - Tappara Tampere 0:7, TPS Turku - HPK Hämeenlinna 1:5