VIDEO Tatar aj vďaka krásnemu gólu prvou hviezdou: Najlepší zápas

NHL
DETROIT - Gólový účet v sezóne si otvoril Tomáš Tatar pri domácom víťazstve Detroitu nad Nashvillom v pomere 5:3.

Slovenský krídelník trafil presne v 42. minúte, ked sa po efektnej kľučke v útočnom pásme presadil strelou švihom a dostal svoj tím do vedenia 3:2. Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu.

Prečítajte si aj: VIDEO Pánikova forma pokračuje, konečne skóroval aj Tatar

"Podľa mňa to bol zatiaľ náš najlepší zápas v sezóne," povedal Tatar pre agentúru AP. "Súper síce viedol 2:1, ale neprestávali sme tlačiť. Vyrovnali sme a na začiatku tretej tretiny sme pridali ďalší gól. Náskok sme už z rúk nepustili."

Po dvoch prehrách v úvode ročníka tak vyhrali Red Wings tretí duel za sebou. Gustav Nyquist k tomu prispel gólom a asistenciou. Hokejistu Nashvillu prehrali tretíkrát v sérii, hoci brankár Pekka Rinne predviedol až 38 úspešných zákrokov.

"Urobili sme príliš veľa chýb," priznal kouč "predátorov" Peter Laviolette, ktorého káder preriedila viróza.