VIDEO Mal gól Tatara platiť alebo nie? Odpoveď nepozná ani samotný hrdina zápasu

TORONTO - Vo finále Svetového pohára v Toronte nastúpia hokejisti Kanady proti Tímu Európa. Marián Gáborík s Tomášom Tatarom zariadili triumf 3:2 po predĺžení nad Švédmi. Ten víťazný a svoj druhý v zápase strelil v 64. minúte Tatar.
Zdroj: instagram.com/teameur_wch

Okamžite po zápase sa však objavili hlasy, že gól bol dosť kontroverzný a nemal byť uznaný.

Ani samotný strelec gólu nepozná odpoveď. "Myslím, že do puku som nekopol, aj keď som si vedomý toho, že sa do bránky dostal od mojej korčule. Je to sporný moment. Gól mohli uznať, no pokojne ho mohli aj označiť za neplatný. Šťastena v tomto prípade bola na našej strane."

Prečítajte si aj: VIDEO Senzačné finále Svetového pohára je tu! Zaskočia Európania aj Kanadu?

Takto prebiehalo posudzovanie gólu zo strany rozhodcov zápasu. Vďaka mikrofónom na dresoch sa dá počuť, ako sa vlastne dospelo ku konečnému verdiktu.

Zdroje informácií: TASR, wch2016.com