VIDEO Pánik opäť na Hossovom mieste v prvom útoku, koncert Panarina

NHL
NEW YORK - Hokejisti Chicaga zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na ľade New York Rangers 5:3 vďaka hetriku Rusa Artemija Panarina.

Pre 24-ročného útočníka, ktorého nedraftoval žiadny klub profiligy, to bol prvý hetrik v kariére v NHL.

V drese obhajcov titulu absentoval zranený slovenský krídelník Marián Hossa, jeho krajan Richard Pánik odohral 13:29 minúty. V Madison Square Garden to bol večer Panarina, ktorý vedie štatistiky produktivity nováčikov s 22 gólmi a 57 bodmi. Je prvým nováčikom ročníka, ktorý prekonal hranicu 20 gólov.

V ďalších zápasoch Calgary prehralo doma s Minnesotou 3:5 a Colorado zdolalo v domácom Pepsi Center Montreal 3:2 vďaka dvom gólom Jarome Iginlu.

NEW YORK RANGERS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Góly: 34. Hayes (Lindberg), 41. Brassard (Yandle, Kreider), 43. Boyle (Hayes, Miller) - 4. Desjardins (Teravainen, Hjalmarsson), 31. Panarin (Gustafsson, Rozsíval), 50. Shaw (Teravainen, Toews), 57. Panarin (Kane, Seabrook), 59. Panarin (Keith). Brankári: Lundqvist - Crawford, strely na bránku: 34:20, 18.006 divákov.

COLORADO AVALANCHE - MONTREAL CANADIENS 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 24. Johnson (Landeskog, Beauchemin), 37. Iginla (Barrie, Duchene), 58. Iginla (Grigorenko, Duchene) - 8. Markov (Plekanec, Gallagher), 27. Eller (Pacioretty, Andrighetto). Brankári: Varlamov - Scrivens, strely na bránku: 28:34, 16.271 divákov.

CALGARY FLAMES - MINNESOTA WILD 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Góly: 32. Engelland (Gaudreau, Brodie), 37. Jones (Stajan, Ferland), 56. Backlund (Brodie, Bennett) - 11. Haula (Pominville, Niederreiter), 20. Zucker (Prosser), 24. Koivu (Suter, Parise), 39. Pominville (Haula, Niederreiter), 60. Coyle (Parise, Koivu)

Slovák v akcii:

Richard Pánik (Chicago) 13:29 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/